Podczas montażu okna kluczową rolę odgrywa dobór odpowiedniego łącznika, który zapewni trwałe i bezpieczne mocowanie. Do tego rodzaju prac wykorzystuje się m.in. wkręty do okien, do okuć drewnianych, do okuć z PCV oraz wkręty ościeżnicowe. Po ostatnie z nich sięga się najczęściej podczas instalacji okien i drzwi w murze, dążąc do osiągnięcia jednolitej struktury z otaczającą ścianą budynku. Wkręty ościeżnicowe znajdują także zastosowanie przy łączeniu okien w zestawy oraz mocowaniu blaszanych kotew do muru. Podsumowując, są to niezbędne elementy złączne wykorzystywane podczas montażu okien.
Wkręty do okien używane są w przypadku mocowania wzmocnień stalowych do plastikowej ramy. Wyposażone są w nawiercający szpic, który gwarantuje szybkie i precyzyjne wkręcanie, oraz żeberka frezujące ułatwiające skuteczne osadzenie główki wkrętu.
Jak sama nazwa wskazuje wkręty do okuć drewnianych, są używane do mocowania okuć okiennych w tradycyjnych drewnianych ramach okiennych. Posiadają ostry szpic 4CUT zapewniający czyste i estetyczne mocowanie.
Wkręty ościeżnicowe wykorzystywane są do przytwierdzania ramy okna do powierzchni betonowych bez potrzeby używania dybla. Stosowane są do montażu okien i drzwi w murze. Natomiast wkręty do okuć PCV pełnią funkcję łączników, umożliwiając skuteczne połączenie okuć metalowych z profilem wykonanym z tworzywa sztucznego.
Przed przystąpieniem do montażu należy sprawdzić czy krawędzie skrzydła są równoległe do krawędzi ościeżnicy, czy przekątne okien są równe oraz czy odpowiednio rozłożyliśmy kotwy. Przyjmuje się, że optymalny rozstaw łączników powinien wynosić maksymalnie 70 cm w przypadku okien plastikowych, natomiast w oknach drewnianych wartość ta może sięgnąć do 80 cm.