Menu

Wkręty do Drewna Uniwersalne

Wkręty Uniwersalne TORX SPAX® – Pełny Gwint – Łeb Stożkowy

Od: 16,60 

Rozmiary: 3x12 - 6x200

Wkręty Uniwersalne TORX SPAX® – Niepełny Gwint

Od: 49,89 

Rozmiary: 3x30 - 6x300

Wkręty Uniwersalne TORX SPAX® ze Stali Nierdzewnej A2

Od: 41,59 

Rozmiary: 3x12 - 6x80

Wkręty Uniwersalne TORX SPAX® ze Stali Nierdzewnej A2 – Niepełny Gwint

Od: 61,99 

Rozmiary: 3,5x30 - 6x160

Wkręty Uniwersalne SPAX® – Pełny Gwint – Łeb Półkolisty

Od: 18,89 

Rozmiary: 3x12 - 6x100

Wkręty Uniwersalne TORX SPAX® – Pełny Gwint – Łeb Półkolisty – Stal nierdzewna A2

Od: 53,29 

Rozmiary: 3x20 - 5x50

Wkręty Czarne TORX SPAX® TX – Pełny Gwint – Łeb Stożkowy

Od: 22,79 

Rozmiary: 3x16 - 5x50

Wkręty Żółte TORX SPAX® TX – Pełny Gwint – Łeb Stożkowy

Od: 14,89 

Rozmiary: 3x25 - 4x25

Wkręty Żółte SPAX® PZ – Pełny Gwint – Łeb Stożkowy

Od: 46,29 

Rozmiary: 2x10 - 5x80

Wkręty Żółte SPAX® PZ – Niepełny Gwint – Łeb Stożkowy

Od: 58,39 

Rozmiary: 3,5x35 - 5x120

Wkręty Uniwersalne TORX SPAX® ze Stali Nierdzewnej A2 – Łeb Soczewkowy

Od: 39,79 

Rozmiary: 3x20 - 4,5x50

Wkręty Uniwersalne SPAX® PZ – Pełny Gwint – Łeb Stożkowy

Od: 11,29 

Rozmiary: 3,5x12 - 5x80

Wkręty Uniwersalne SPAX® PZ – Niepełny Gwint – Łeb Stożkowy

Od: 58,39 

Rozmiary: 3,5x30 - 5x120

Wkręty Uniwersalne TORX z Łbem Podkładkowym

Od: 45,99 

Rozmiary: 3x20 - 4x25

Wkręty Samowiercące KLIMAS Drewno-Metal – Ocynk Galwaniczny WSDSK

Od: 33,99 

Rozmiary: 4,8x32 - 5,5x50

Wkręty uniwersalne używane są zarówno podczas montażu konstrukcji wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Chociaż nie są przypisane do konkretnych instalacji, to trzeba pamiętać, że nie istnieje jeden uniwersalny wkręt, który sprawdziłby się w każdym rodzaju montażu. Wybierając tego typu wkręty należy zwrócić uwagę na kształt łba, znajdujące się na nim nacięcie oraz rodzaj podłoża. Część okaże się skuteczna przy pracy w drewnie, a część np. przy płytach gipsowych. Wkręty uniwersalne występują w następujących rodzajach nacięć: krzyżowe, proste, kwadratowe, sześciokątne, ośmiokątne, gwiazdkowe lub Tri-Wing czyli 3 nacięcia pod kątem 120°.  Co więcej, wkręty uniwersalne stanowią świetną alternatywę dla gwoździ. W naszym asortymencie znajdują się m.in. wkręty uniwersalne z pełnym gwintem i łbem stożkowym, do płyt karton – gips, ze stali nierdzewnej,  z niepełnym gwintem, z pełnym gwintem i łbem półkolistym oraz z podwójnym gwintem.

Rodzaje wkrętów do drewna

Możemy wyróżnić dwa rodzaje wkrętów do drewna: zwykłe i samowiercące. Przy pierwszych z nich konieczne jest wcześniejsze wywiercenie otworu w drewnie. Z kolei samowiercące dzięki specjalnemu szpicowi nie wymagają tego typu przygotowania materiału. Warto zwrócić uwagę na profil falisty wkrętu, który zapewni bezpieczne i szybkie przykręcanie.

Jakie wkręty do drewna na zewnątrz?

Możemy wyróżnić kilka rodzajów łbów, jakie posiadają wkręty uniwersalne. Najczęściej występują łby stożkowe, jednak w naszej ofercie znajdują się także wkręty uniwersalne z łbem półkolistym. Stosowane są zarówno przy pracach wewnętrznych, jak i zewnętrznych, przy czym należy zaznaczyć, że są one narażone na działanie warunków atmosferycznych. W związku z tym pojawia się dylemat, jakie wkręty do drzewna wybrać do konstrukcji na świeżym powietrzu. Przy tego typu pracach doskonale sprawdzą się  wkręty ze stali nierdzewnej A2 oraz wkręty w specjalnej powłoce antykorozyjnej WIROX C4. Pozwolą one na uniknięcie zabarwienia drewna, które mogłoby mieć miejsce w przypadku użycia wkrętów ocynkowanych.

Co to są wkręty fosfatowane?

Wkręty fosfatowane są stosowane są przy mocowaniach płyt kartonowo – gipsowych do konstrukcji drewnianych. Nazwę zawdzięczają specjalnej pokrywającej je powłoce. Powstają poprzez zanurzenie w roztworach fosforanów żelaza, cynku, magnezu oraz kwasu fosforowego. Czarny fosforan pełni tymczasową funkcję ochronną przed korozją, jednocześnie zapewnia skuteczne przyleganie do masy szpachlowej.

Wkręty do drewna – czarne czy złote?

Złote wkręty sprawdzą się w przypadkach, gdy nie są narażone na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Najczęściej są wykonywane ze stali ocynkowanej na żółto, z tego względu są wyjątkowo narażone na korozję. Zalecamy postawić na powłokę antykorozyjną, którą posiadają wkręty fosfatowane oraz wkręty ze stali nierdzewnej.

Wkręty uniwersalne – gwint pełny czy częściowy?

Do wykonania połączeń drewno – drewno warto wybrać wkręty z gwintem częściowym. Aby główka wkrętu efektywnie dociskała górny element do dolnego, długość niegwintowanej części powinna być taka sama jak długość górnego elementu.

Gwint pełny sprawdzi się przy połączeniach płyt wiórowych. Wkręty o pełnym gwincie charakteryzują się formowaniem dłuższego gwintu, co z kolei minimalizuje ryzyko ich przekręcenia.

Podsumowując, główną cechą wkrętów uniwersalnych jest ich wszechstronne zastosowanie. Sprawdzają się w przemyśle, budownictwie, przy pracach remontowych oraz podczas majsterkowania w przydomowym garażu. Przy wyborze odpowiedniego modelu należy kierować się takimi informacjami jak dopasowanie do konstrukcji oraz warunków.

Zarejestruj się i otrzymaj 10 zł zniżki na pierwsze zakupy powyżej 200 zł!